W trakcie tegorocznej konferencji I/O Google zapowiedziało, że pokaże nam nowy komunikator. I dotrzymało słowa. Nowy komunikator nosi nazwę Allo, ma on stanowić konkurencję dla popularnego facebookowego Messengera czy innego WhatsAppa. Co go wyróżnia na tle konkurencji, i czy nie skończy tak samo jak Google+, Hangouts i jeszcze parę innych projektów od Google.

 

Google Allo  na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo podobny do swojej konkurencji, jednak, gdy zajrzymy w głąb natrafimy na Google Assistant – inteligentnego asystenta, który ma nam pomagać w trakcie prowadzenia interaktywnej rozmowy, wyszuka informacje w sieci, czy w kalendarzu bez konieczności  przerywania rozmowy.

Allo - nowy komunikator od Google1

Opcje rozmowy  pozwalają nam wyrażać emocje, łatwo możemy zwiększyć (krzyk) lub zmniejszyć czcionkę (szept), to samo tyczy się wszystkich emotek i dostępnych w mobilnych komunikatorach naklejek. Możemy również skorzystać z trybu  incognito, za pomocą  którego  nasz rozmowa prowadzona jest zaszyfrowanym kanałem i nie jest logowana.

 

Allo jest aplikacją wyłącznie mobilną –  konto jest powiązane z naszym telefonem. Póki co aplikacja dostępna jest na Androida i Ios. Mimo, że sama w sobie jest dość ciekawym rozwiązaniem, to ciężko stwierdzić, czy uda się jej podbić serca użytkowników. My nie przesądzamy sprawy i dajemy jej szansę.