60 dni leżenia, jak to pięknie brzmi. W dodatku możesz robić wszystko na co masz ochotę bylebyś nie zapominał, że musisz znajdować się w pozycji leżącej. Spokojnie możesz spędzać całe dnie przed komputerem, grać w gry, oglądać filmy, nadrobić zaległości w oglądaniu swojego ulubionego serialu. Jeżeli masz tylko ochotę, a pozycja leżąca nie będzie przeszkodą, której nie da się pokonać możesz nawet kontynuować swoją dotychczasową pracę, oczywiście pod warunkiem, że Twój szef również nie będzie miał nic przeciwko.

 

NASA wpadła na genialny pomysł,  chce  przeprowadzić badania ”Bed Rest Studies”, które mają na celu sprawdzenie i udokumentowanie, jak potrafi zareagować ludzki organizm,  gdy ma do czynienia ze stanem nieważkości w dłuższej perspektywie czasu. Do odwzorowania kosmicznych warunków na Ziemi konieczne jest przyjęcie odpowiedniej pozycji, a mianowicie należy ułożyć człowieka z głową skierowaną lekko poniżej nóg. Wszystko wydaje się dosyć proste i mało skomplikowane, ale możecie mi zaufać, że ta pozycja nie należy do najwygodniejszych. Jeżeli marzysz o wzięciu udziału w takim projekcie to nie masz się o co martwić, gdyż ofert tego typu będzie zdecydowanie więcej…. ponieważ podróże galaktyczne trwają coraz dłużej.

 

rekrutacje-nasa

 

No tak,  ale co dokładnie mają pokazać te badania? Naukowcom zależy przede wszystkim na tym, aby  dowiedzieć się i sprawdzić na ile ludzka fizjologia jest w stanie poradzić sobie w Kosmosie. Będzie to zdecydowanie pomocne w przeciwdziałaniu kryzysom oraz wszelkim sytuacjom awaryjnym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w badaniu mają wziąć udział dwie grupki ludzi, z czego pierwsza grupa śmiałków będzie ćwiczącą, natomiast druga odpoczywającą.  Obie jednak zostaną poddane kilkunastodniowej adaptacji, po czym wszyscy zostaną przypięci do łóżek. Jeżeli chodzi o grupę ćwiczących będą oni mieli do dyspozycji specjalne maszyny, które są specjalnie dostosowane do ćwiczeń na leżąco.

 

Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to można nieźle się wzbogacić na całym tym ”wylegiwaniu się”. Za 60 dniowy pobyt w łóżku NASA podobno jest w stanie zapłacić 100 000 dolarów co daje nam około 240 000zł. Ale co w tym wszystkim oznacza słowo podobno? Czy to czasem nie jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? Biorąc pod uwagę fakt,  iż w przeszłości amerykańska agencja kosmiczna dawała jednak dużo mniejsze wynagrodzenie za udział w podobnych badaniach. Być może wraz ze zmianą roku zmienił się również zakres testów i być może leżenie plackiem w łóżku to nie wszystko… Co jeśli będziesz musiał z kimś dzielić swoje łoże, a nie daj Boże wejść do czyjegoś łóżka… Zastanów się zatem dwa razy nim zaczniesz pakować swoją walizkę i rzucisz swoją dotychczasową pracę,  plując przy tym swojemu szefowi prosto w twarz. Najlepiej wcześniej skontaktuj się z NASA i wypytaj o najdrobniejsze szczegóły przeprowadzanych na Tobie badań.