Jeżeli chodzi o przyciąganie sobą uwagi to laptop Razer Valerie nie ma sobie równych. Nic dziwnego w końcu został wyposażony w aż trzy ekrany 4K z G-Sync, a przy tym w topową kartę graficzną Nvidii. W co jeszcze wyjątkowego wyposażony jest Razer Valerie, że przyciąga tak wiele uwagi?

 

Większa immersja dzięki trzem ekranom

Poprzednikiem laptopa Razer Valerie był najcieńszy na świecie laptop wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 1080,  jak widać jego producenci ponownie zaskakują i podbijają rynek. Wielu fanów marki Razer zapewne na tegorocznych targach CES zobaczyć laptopa z dwiema topowymi kartami Nvidii, to jednak producent poszedł w nieco bardziej awangardowy styl, mianowicie stworzył prototyp Valerie i zaskoczył wszystkich bardzo pozytywnie.

 

Razer Valerie to pierwszy na świecie laptop ze zautomatyzowanym potrójnym wyświetlaczem, przekątna ekranu wynosi 17.3″, grubość aluminiowa obudowy 38,1, natomiast waga całkowita 5.45. Jeżeli chodzi o panele dodatkowe to każdy z nich posiada identyczny rozmiar 4K, łącznie dając 11520 x 2160 pikseli. Bardzo ciekawe, a przy tym niesamowicie wygodne jest to, że o wysunięciu dodatkowych ekranów decyduje sam użytkownik, domyślnie są one cały czas schowane.

Nowoczesne matryce IGZO oraz wydajne podzespoły

 

Cała konfiguracja została oparta na czterordzeniowym układzie Intela pochodzącym z rodziny Kaby Lake, Core i7-7820HK, którego wyjściowe taktowanie wynosi 2.9 GHz i 3.9 GHz w Turbo Boost. Jeżeli chodzi o pojemność pamięci RAM DDR4 to wynosi on 32 GB, natomiast karta graficzna to GeForce GTX 1080 o pamięci 8GB GDDR5X.

Fot: PCLab.p

 

Każdy z ekranów to matryca IGZO o pełnym odwzorowaniu całej palety barw Adobe RGB. Ekrany wspierane są również przez technologię G-Sync oraz Nvidia Surround Gaming View, która podczas ekscytującej rozgrywki zapewnia nam pole widzenia w zakresie 180o nadając jej jeszcze większą ilość emocji. System Blade Pro odpowiedzialny jest za chłodzenie podzespołów i utrzymanie w nich odpowiedniej temperatury.

Dla graczy została specjalnie zaprojektowana podświetlana klawiatura niskoprofilowa. Po prawej stronie umieszczony jest touchpad. Wszystkie wbudowane elementy, a mianowicie klawiatura, płytka dotykowa oraz logo znajdujące się na obudowie korzystają z systemu synchronizacji Razer Chroma, która zajmuje się podświetlaniem diodowym.

Rewizja konstrukcji

 

Mimo iż laptop Razer Valerie robi niesamowite wrażenie to jednak trzeba mu się przyjrzeć nieco bliżej. Jak się okazuje GeForce GTX 1080 w grach najbardziej wymagających radzi sobie jedynie za pomocą jednego ekranu UltraHD. Jeżeli więc trzy ekrany nie zostały stworzone z myślą o graczach, to o kim?

Fot: PCLab.p

 

Razer proponuje wykorzystać laptopa do celów graficznych, jest idealny jeżeli chodzi o dużą powierzchnię roboczą, wysoką rozdzielczość oraz ogromny zakres barw. Faktycznie dla grafika komputer idealny, ale nie oszukujmy się, mało jaki grafik wyda na laptopa ok.6 tysięcy. Co prawda nie podano jeszcze oficjalnej ceny, ale nie ma się co łudzić, że będzie ona niższa.

Nie jest więc do końca wykluczone, że Valerie jeszcze przed debiutem będzie musiał przejść kilka istotnych zmian. Byłoby to naprawdę bardzo dobre posunięcie ze strony producentów, gdy na rynek trafiłby laptop wyposażony w naprawdę wysokiej klasy matryce IGZO FullHD czy chociażby 1440p. Nie ma żadnych wątpliwości, że wtedy każdy gracz i grafik chciałby skorzystać z takiego sprzętu. . Taki komfort pracy oraz imponującej rozrywki jest bardzo ale to bardzo kuszący.