W styczniu bieżącego roku usługa Netflixa została co prawda udostępniona w naszym kraju, ale nie została do niego dostosowana. Jeśli korzystacie już z Netflixa, to na pewno ucieszy Was fakt, że ta sytuacja ulegała zmianie – w Polsce jest już po oficjalnej premierze, na której pojawił się sam jego szef Reed Hastings.

 

Od momentu udostępnienia,  po dzień premiery Netflix ciężko pracował nad tym, by lepiej trafić w gust polskiego widza. Przetłumaczone zostały jego aplikacje i strony na nasz język. W końcu tłumaczenia doczekały się  taże kolejne seriale i filmy. Sama baza tego, co możemy obejrzeć również znacznie się rozszerzyła. W końcu będziemy mogli legalnie oglądać m. in. House of Cards, ale także różne polskie produkcje filmowe i telewizyjne.

 

Co dokładnie? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż Netflix ma dopiero podpisywać odpowiednie umowy z polskimi dostawcami treści. Ma on nie tylko kupować gotowe treści, ale i finansować tworzenie własnych, czemu dowodzą chociażby: House of Cards, Stranger Things czy Narcos. Trzeba przyznać, że produkcje Netflixa prezentują sobą bardzo wysoki poziom. Tworzone w ten sposób polskie treści, mają być przeznaczone nie tylko dla polskich widzów, więc możemy się spodziewać ciekawych produkcji na najwyższym poziomie.